Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Glycerín v prírodnej kozmetike

Keď počujete slovo glycerín, hlavne sa neľakajte. Glycerol známy hlavne v kozmetike ako glycerín je organická viskózna polyolová zlúčenina bez zápachu, ktorá je súčasťou tukov a nachádza sa takmer v každej potravine, ktorú denne konzumujeme. Využitie glycerolu je naozaj pestré a používa sa predovšetkým v kozmetickom a potravinárskom priemysle.

Použitie glycerolu

Kozmetický priemysel - zmäkčovadlo, zvlhčovanie pokožky. Súčasť kozmetických a hydratačných výrobkov, prísada zubných pást.

Potravinársky priemysel - úprava vín a nápojov, zmäkčovadlo žuvačiek. Glycerol sa používa ako rozpúšťadlo pre príchute a potravinárske farbivá. Používa sa tiež ako zvlhčovadlo, zmäkčovadlo, sladidlo a plnivo v potravinách s nízkym obsahom tuku, ako sú sušienky.

Farmaceutický priemysel - konzervat, súčasť liekov a vitamínov, glycerínových čipkov (podporuje vyprázdňovanie čriev, zmäkčenie a zvlhčenie stolice, zväčšuje jej objem v dolnej časti hrubého čreva a uľahčuje jej vylučovanie).

V lekárstve - súčasť infúzie, klystíru. Pretože má antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti, je široko používaný v liečbe rán a popálenín schválených FDA.

Nájdete ho pod názvami

  • propán - 1,2,3-triol (trojsýtny alkohol), glycerín, glycerol, glycerínový olej, E422
  • Hoci sa termíny glycerol a glycerín často používajú zameniteľne, existujú jemné rozdiely v ich definíciách. Glycerol je termín používaný pre čistú zlúčeninu, zatiaľ čo glycerín sa vzťahuje na komerčné triedy bez ohľadu na ich čistotu.
Glycerín v prírodnej kozmetike

Pozor na kontakt s očami

Glycerol dráždi oči. Nie je prakticky škodlivý pre pokožku, hoci dlhodobý kontakt s pokožkou môže spôsobiť dermatitídu. Vdýchnutie podráždi sliznice. Požitie môže spôsobiť ospalosť, gastrointestinálne bolesti, kŕče, nevoľnosť, vracanie, hnačku a bezvedomie. Nezabúdajte, že glycerol je netoxická, jedlá a biologicky odbúrateľná látka, ktorá nie je škodlivá ani pre životné prostredie.

Glycerín Bione

Čistý kozmetický glycerín sa používa k silnému zvlhčeniu, zvláčneniu a k zjemneniu pokožky celého tela, obzvlášť rúk a nôh. Je nemastný, dobre sa vstrebáva. Kozmetický glycerín je veľmi jemný kozmetický prípravok.

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*