Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Glycerín na technické použitie ako všestranný pomocník do vašej domácnosti

V oblasti domácich potrieb existuje produkt, ktorý často zostáva nepovšimnutý, no ponúka nespočetné množstvo praktických aplikácií – glycerín na technické využitie. Táto nenáročná látka má množstvo potenciálnych výhod na ochranu a ochranu rôznych predmetov vo vašej domácnosti. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je skvelé mať technický glycerín doma a ponoríme sa do jeho mnohých všestranných použití.

Čo je technický glycerín?

Technický glycerín, tiež známy ako glycerol, je číra kvapalina bez zápachu získaná z rôznych rastlinných zdrojov, ako je kokosový alebo palmový olej. Na rozdiel od kozmetického alebo farmaceutického glycerínu, ktorý sa používa predovšetkým na výrobky osobnej starostlivosti, technický glycerín slúži na iný účel. Je cenený pre svoju všestrannosť ako mazivo, ochrana a rozmrazovač, vďaka čomu je pre majiteľov domov nepostrádateľným artiklom. Technický glycerín zvyčajne obsahuje rastlinný glycerín, vodu a konzervačné látky, ktoré zaisťujú jeho dlhú životnosť a účinnosť.

Glycerín na technické použitie ako všestranný pomocník do vašej domácnosti

Ochrana kože

Jednou z pozoruhodných aplikácií technického glycerínu je jeho úloha ako zvlhčujúceho, zmäkčujúceho a ochranného činidla pre kožu. Kožené výrobky, vrátane búnd, topánok a nábytku, často trpia suchosťou a praskajú. Nanesenie jemnej vrstvy technického glycerínu môže kožu omladiť, obnoviť jej lesk a mäkkosť a zároveň poskytnúť ochrannú bariéru proti opotrebovaniu. Je to cenovo výhodný spôsob, ako predĺžiť životnosť vášho koženého tovaru.

Ochrana proti zamrznutiu

Keď teplota klesá, mnohé predmety v domácnosti sú náchylné na zamrznutie. Technický glycerín prichádza na záchranu tým, že zabraňuje zamrznutiu v rôznych situáciách. Použite ho na ochranu zámkov, pántov, dverí a okenných rámov vášho auta počas drsných zimných mesiacov. Slúži aj ako účinný rozmrazovač – stačí nastriekať technický glycerín na zamrznuté predmety a sledovať, ako sa ľad roztápa. To môže zmeniť hru pre tie mrazivé rána, keď zámky vášho auta alebo okná domu odmietajú spolupracovať.

Vodou odstrániteľný separátor lakov a lepidiel

Všestrannosť glycerínu sa nekončí pri starostlivosti o kožu a prevencii mrazu. Dá sa použiť aj ako vodou odstrániteľný separátor lakov a lepidiel. Pri práci na svojpomocných projektoch, ktoré zahŕňajú tieto materiály, vám technický glycerín pomáha dosiahnuť hladšie povrchy a jednoduchšie čistenie. Slúži ako praktický doplnok k vašej skrinke na náradie v čase, keď sa veci lepia.

Ako používať technický glycerín

Používanie technického glycerínu je hračka. Po otvorení naneste potrebné množstvo glycerínu na určené miesto rozprašovačom, či už ho používate ako ochranu proti zamrznutiu alebo ako rozmrazovač. Jednoduché použitie z neho robí dostupný produkt pre domácich majstrov aj pre tých, ktorí hľadajú rýchle a efektívne riešenia okolo domu.

Začlenenie technického glycerínu do vašich domácich potrieb ponúka množstvo výhod. Je to spoľahlivý produkt, ktorý vám môže ušetriť čas, peniaze a problémy. Okrem toho môže prispieť k udržateľnejšiemu a ekologickejšiemu domu, pretože často obsahuje prírodné zložky rastlinného pôvodu.

Technický glycerín je všestranný základ pre domácnosť, ktorý si zaslúži miesto vo vašej súprave nástrojov. Široká škála aplikácií, od starostlivosti o kožu až po prevenciu mrazu a DIY projekty, z neho robí nevyhnutnú položku pre majiteľov domov. Keď sa teda nabudúce stretnete s mrazivým zámkom, suchým koženým gaučom, či lepkavým lakom, siahnite po technickom glyceríne a budete milo prekvapení jeho účinnosťou.

Mohlo by sa Vám páčiť:

Mohlo by vás zaujímať

Ako na bielenie zubov bezpečne?

Bielenie zubov je populárnym riešením v boji proti zafarbeniu zubov spôsobenému pitím kávy, jedením určitých potravín, fajčením a prirodzeným procesom starnutia. 

Zbavte sa vrások retinolom

Retinol poslené roky priťahuje obrovskú pozornosť výrobcov kozmetiky a starostlivosti o pleť. Ženy okolo 30 veku života si začínajú všímať prvé náznaky vrások a najdostupnejšou ...

Účinný tip na bolesť kĺbov a svalov

Bolesť ako taká všeobecne znižuje kvalitu nášho života. Keď nás bolia kĺby, svaly či kosti, môže to mať viacero príčin. Medzi tie najzákladnejšie patrí napríklad zmena stravovacích návykov ...

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*