Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Chinín ako podporný stimulant rastu vlasov

Cinchona succirubra alebo chinínovník červený, je stredne veľký strom pochádzajúci z Južnej Ameriky, konkrétne z oblasti pohoria Ánd. Je to jedna z mnohých rastlín rodu Cinchona, ktoré obsahujú chinín vo svojich kôrach. Chinín je alkaloid s výraznými liečivými vlastnosťami, ktorý je využívaný v medicíne ako liek proti malárii a tiež vo vlasovej kozmetike na liečbu vypadávania vlasov a podporu ich rastu.

Využitie chinínu vo vlasovej kozmetike

Hlavnou zložkou záujmu je kôra stromu. Má tmavohnedú farbu a obsahuje vysoké množstvo chinínu. Kôra sa zbiera a spracováva na extrahovanie chinínu. Chinín je alkaloid obsiahnutý v kôre Cinchona succirubra. 

Extrakt chinínu z Cinchona succirubra sa často používa vo vlasovej kozmetike na zlepšenie kondície vlasov. Chinín pomáha posilňovať vlasy, stimuluje ich rast a redukuje vypadávanie vlasov. Taktiež sa tvrdí, že chinínový extrakt zlepšuje prietok krvi v pokožke hlavy a podporuje vstrebávanie živín vlasovými folikulmi, čo môže prispieť k lepšej kondícii vlasov a ich rastu.

Je dôležité poznamenať, že účinky chinínu na rast vlasov a vypadávanie vlasov nie sú vedecky jednoznačne preukázané a nie sú úplne preskúmané. Používanie výrobkov s chinínom by malo byť doporučené a riadené odborníkom, aby sa predišlo možným vedľajším účinkom alebo alergickým reakciám.

Chinín ako podporný stimulant rastu vlasov

Používanie chinínu vo vlasovej kozmetike sa datuje do minulosti. Presný začiatok jeho používania nie je presne známy, ale chinín sa tradične využíval v rôznych kultúrach po celom svete na liečbu vlasových problémov a na podporu rastu vlasov. Chinínové výrobky sa používali najmä na liečbu vypadávania vlasov a posilnenie vlasovej štruktúry.

V súčasnosti je chinín stále zložkou niektorých výrobkov na starostlivosť o vlasy, ako sú šampóny, kondicionéry a toniká. Existuje množstvo výrobcov a značiek, ktoré zahŕňajú chinín do svojich produktov. Je tiež dôležité spomenúť, že chinín je široko využívaný vo farmaceutickom priemysle na liečbu malárie, pretože má protimaláriové vlastnosti. Jeho využitie v kozmetike sa líši od jeho využitia v medicíne. Využívanie chinínu vo vlasovej kozmetike môže byť rozšírené po celom svete, avšak konkrétne produkty s chinínom a ich dostupnosť môžu závisieť od krajiny a miestnych trhových podmienok.

BIO kozmetika BIONE proti vypadávaniu vlasov

Vyberte si z ponuky našich prírodných výrobkov na ošetrenie vlasov a vlasovej pokožky s obsahom chinínu.

Mohlo by vás zaujímať

Ako na bielenie zubov bezpečne?

Bielenie zubov je populárnym riešením v boji proti zafarbeniu zubov spôsobenému pitím kávy, jedením určitých potravín, fajčením a prirodzeným procesom starnutia. 

Zbavte sa vrások retinolom

Retinol poslené roky priťahuje obrovskú pozornosť výrobcov kozmetiky a starostlivosti o pleť. Ženy okolo 30 veku života si začínajú všímať prvé náznaky vrások a najdostupnejšou ...

Účinný tip na bolesť kĺbov a svalov

Bolesť ako taká všeobecne znižuje kvalitu nášho života. Keď nás bolia kĺby, svaly či kosti, môže to mať viacero príčin. Medzi tie najzákladnejšie patrí napríklad zmena stravovacích návykov ...

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*