Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Bione radí: Ako čítať zloženie kozmetiky?

Pri nákupe kozmetických produktov sa mnohí z nás zameriavajú na to, čo vidia na obale – dizajn, značku, sľúbené výhody. Avšak skutočným kľúčom k výberu kvalitnej kozmetiky je čítanie zloženia, ktoré je uvedené v INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). To môže byť na prvý pohľad zložitá úloha, ale s trochou znalostí sa dá INCI zloženie jednoducho rozlúštiť a získať tak hlbší vhľad do toho, čo náš produkt vlastne obsahuje.

Čo je to označenie INCI?

INCI je medzinárodný systém označovania kozmetických zložiek, ktorý bol zavedený na základe dohody medzi Spojenými štátmi, Európskou úniou, Japonskom a ďalšími krajinami. Cieľom INCI je poskytnúť jednotný spôsob označovania kozmetických zložiek bez ohľadu na to, odkiaľ produkt pochádza.

Ako chápať INCI zloženie kozmetiky

INCI zloženie je zvyčajne uvedené na obale kozmetického produktu v zozname zložiek podľa znižujúcej sa koncentrácie. To znamená, že prvá zložka je zvyčajne tá, ktorá je v produkte najviac zastúpená, a posledná je tá, ktorá sa v produkte nachádza v najnižšej koncentrácii.

Pri čítaní INCI zloženia by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

1. Aktívne zložky:
Hľadajte zložky, ktoré sú zodpovedné za sľúbené účinky produktu. Ak hľadáte hydratáciu, zložky ako kyselina hyalurónová alebo glycerín by mali byť na vrchole zoznamu.

2. Zložky, ktorým sa chcete vyhnúť:
Ak máte alergie alebo citlivosť na určité látky, vyhľadajte ich v zložení a ubezpečte sa, že ich produkt neobsahuje.

3. Konzervačné látky:
Skontrolujte, či produkt obsahuje konzervačné látky, ktoré môžu mať vplyv na vašu pokožku. Niektoré z nich môžu spôsobiť podráždenie alebo alergickú reakciu.

4. Vôňa:
Ak preferujete produkty bez parfumácie, hľadajte slová "parfum" alebo "aroma" v zložení. Myslite však na to, že napríklad vône v BIO produktoch by mali spĺňať nariadenia EÚ, a teda parfumy by mali byť jemné a nedráždivé.

INCI zloženie kozmetiky v prírodnej kozmetike Bione Cosmetics

Medzi rastúcim záujmom o prírodnú kozmetiku sa značka Bione Cosmetics vyníma svojou oddanosťou kvalite a prírodným ingredienciám. Bione Cosmetics využíva širokú škálu prírodných zložiek, ako sú rastlinné extrakty, éterické oleje a minerály, aby vytvorili účinné a šetrné produkty pre pokožku.

INCI zloženie v kozmetike Bione Cosmetics

INCI zloženie priamo z produktu nájdete na www.bione.sk napísané dole pod produktom (viď. foto). V prípade akýchkoľvek otázok nám môžete napísať na obchod@pavlatrade.eu alebo zavolať na telefónnom čísle +421 918 599 745.

Prečo si vybrať práve Bione Cosmetics?

1. Prírodné zložky: 
Bione Cosmetics sa zaväzuje používať iba prírodné zložky, ktoré sú šetrné k pokožke a životnému prostrediu.

2. Bez chemikálií: 
Naše produkty neobsahujú tvrdé chemikálie, ako sú parabény, ftaláty a sírany, čo znižuje riziko podráždenia a alergických reakcií.

3. Etickejšia výroba: 
Bione Cosmetics sa angažuje vo výrobe, ktorá je etickejšia voči zvieratám a životnému prostrediu. Väčšina našich produktov je vegánska a 100% našich produktov nie je testované na zvieratách.

4. Široký sortiment: Od očistenia pleti po starostlivosť o vlasy, Bione Cosmetics ponúka široký sortiment produktov, ktoré vyhovujú potrebám rôznych typov pleti a vlasov.

V čase, keď je zdravie a životné prostredie stále viac našou prioritou, je dôležité vedieť, čo aplikujeme na našu pokožku. S použitím prírodných produktov ako Bione Cosmetics a pochopením, ako čítať INCI zloženie, môžeme urobiť informované rozhodnutia, ktoré podporujú naše zdravie a životné prostredie.

Mohlo by vás zaujímať

Ako na bielenie zubov bezpečne?

Bielenie zubov je populárnym riešením v boji proti zafarbeniu zubov spôsobenému pitím kávy, jedením určitých potravín, fajčením a prirodzeným procesom starnutia. 

Zbavte sa vrások retinolom

Retinol poslené roky priťahuje obrovskú pozornosť výrobcov kozmetiky a starostlivosti o pleť. Ženy okolo 30 veku života si začínajú všímať prvé náznaky vrások a najdostupnejšou ...

Účinný tip na bolesť kĺbov a svalov

Bolesť ako taká všeobecne znižuje kvalitu nášho života. Keď nás bolia kĺby, svaly či kosti, môže to mať viacero príčin. Medzi tie najzákladnejšie patrí napríklad zmena stravovacích návykov ...

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*