Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Akné z rúška? Poznáme jednoduché tipy na domácu starostlivosť o pleť počas rúškovej sezóny

,,MASKNÉ" (maska + akné) - novodobý problém pre našu pleť. 
Ide o novodobý pojem dermatológov, ktorý nám priniesla pandémia koronavírusu. Na vine je každodenné nosenie rúšok, ktoré komplikuje život našej pleti. Pod rúškom vzniká nepríjemné akné a pleť je citlivejšia.
Akné z rúška sa objavuje najmä v okolí nosa a úst, teda na miestach, ktoré sú hodiny pod rúškom skryté.

Príčinou tohto druhu akné je vlhkosť, ktorá sa tvorí v našich rúškach.

Ako vzniká ,,maskné"?

Stiesnený priestor pod rúškom, do ktorého dýchame nepretržite niekoľko hodín denne, sa stáva ideálnym miestom pre rozšírenie nepríjemných vyrážok a prípadne i čiernych bodiek. Ide o výsledok trenia, tlaku a napínania pokožky, kedy sa póry upchávajú potom a kožným mazom. Na vine môže byť aj make-up pod rúškom. To všetko v spojení s vlhkosťou, ktorá sa pod rúškom hromadí vytvára spomínané nepríjemné ,,maskné".
Ako s maskné bojovať a ako predchádzať jeho vzniku?

Prevencia pred ,,MASKNÉ"

Prvým krokom k úspechu v boji s ,,maskné" je prevencia. Nakoľko ,,maskné" vzniká z nosenia rúška, dbaním na jeho správne nosenie môžeme tomuto typu akné predísť.

Rúško používajte len tam, kde musíte. Pokiaľ ste doma, v aute alebo v prírode bez kontaktu s inými ľudmi, nechajte vašu pleť dýchať a rúško odložte.

Rúška sú od Marca 2020 súčasťou našich outfitov a len tak sa ich nezbavíme. Vyberajme si priedušnejší typ látky (ideálne 100% bavlnu). Dermatológovia odporúčajú každodenné pranie bavlnených rúšok a čo najčastejšiu výmenu rúšok jednorázových. Vedeli ste, že už po 20 minútach nosenia rúška rúško zvlhne a mali by sme ho vymeniť? Pri výmene rúšok nezabudnite nechať pleť trošku ,,vyvetrať" na vzduchu.

Ak nosíte látkové rúško, po každom použití ho vyperte či vyvarte a taktiež vyžehlite. Odporúča sa používať pracie prášky, ktoré sú šetrné a určite vynechajte aviváž. Aviváž by totiž mohla pleť len zbytočne podráždiť a podporiť upchávanie pórov. 

,,Maskné" je výnimočný stav našej pleti, ktorý skončí v momente, kedy rúška nosiť prestaneme. Preto je potrebné prispôsobiť i starostlivosť o pleť na výnimočnú. Aj keď vaša pleť nikdy nebola citlivá, teraz je ten čas siahnuť aj po produktoch vhodných na citlivú a problematickú pleť a v kombinácií s vašou bežnou kozmetikou si tak vytvoriť novú rutinu v starostlivosti o pleť.

čistiace mlieko harmanček pre citlivú pokožku

špeciálny lieh s kyselinou salycilovou na boj s akné a upchatými pórmi

,,Maskné" sa mi už objavilo, čo s ním?

Ak sa vám už tento druh akné objavil pamätajte, že naň treba ísť s citom. Žiadna agresívna kozmetika. na pokožku s ,,maskné" zvoľte produkty v bio kvalite, napríklad bio odličovacie mlieka, bio odličovacie toniká či séra na citlivú alebo problematickú pleť. I keď máte mastnú, zmiešanú alebo normálnu pleť, s pleťou s ,,maskné" zaobchádzajte ako s citlivou pleťou a podľa toho zvoľte i kozmetické výrobky. ideálne sú produkty s kyselinou salycilovou, ktorá pomôže upchatým pórom.

Stále platí, vždy keď môžete, rúško dajte dole. Pleť potrebuje dýchať aby sa zregenerovala a zahojila.

Správne a pravidelnejšie čistenie pleti sa pre vás stáva alfa omega. To znamená, že je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Nezabudnite pleť čistiť ráno i večer. Ranné čistenie môže byť jednokrokové napr. s jemnou micelárnou vodou alebo tonikom, večerné musí byť viackrokové a dôkladné. Správnemu čisteniu pleti sme sa venovali v článku Ako sa správne čistí pleť?

Večerné čistenie robte minimálne dvojkrokovo, siahnuť by ste mali po jemnom odličovacom mlieku alebo micelárnej pleťovej vode v kombinácií s jemnou odlíčovacou pelťovou penou s následnou tonizáciou. Tonizácia pleť upokojí a pripraví na nanesenie krému. Pri akóznej pleti sa odporúča krátkodobé používanie aj salycilového liehu, ktorý rázne zakročí proti nežiadúcemu akné. Večerné čistenie robte dôkladne, aby sa namáhaná pokožka s maskné mohla zregenerovať.

Pokiaľ u vás už vypuklo lokálne akné, odporúčame pleťové sérum z rady antakne na lokálne použitie, to znamená, pre použitie na konkrétnu vyrážku. vyrážku totižto vysuší, upokojí a odstráni.

Pre pleť je najideálnejšie vynechať používanie make-upu, alebo aspoň obmedziť jeho požívanie pod rúškom na minimum.

Pleťový krém uprednostnite hydratačný, ten vytvorí ochrannú vrstvu medzi pleťou a rúškom, čím obmedzí trenie a chráni tak pokožku.

Starostlivosť o pleť pod rúškom

Uprednostnite ľahké pleťové krémy a pleťové séra v bio kvalite, ktoré nezaťažia pokožku a neupchajú póry.

Naopak sa vyhnite produktom príliš mastným, hútne krémy i vazelíny by mohli zbytočne zaťažiť pleť a upchávať póry

Pleťový krém nanášajte ráno aspoň 15 minút pred použitím rúška, aby sa stihol do pokožky vstrebať a aby sa jeho zvyšky neobtierali o rúško.

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, dodržujte aj ďalšie dôležité rady v starostlivosti o akóznu pleť. Vyrážky si nevytláčajte, na tvár si siahajte len čistými rukami, dodržujte pitný režim a jedzte zdravo.

Akné z rúška? Poznáme jednoduché tipy na domácu starostlivosť o pleť počas rúškovej sezóny

Starostlivosť o citlivú pleť s MASKNÉ od BIONE

Zvoľte si tie správne produkty pre Vašu citlivú pokožku pod rúškom, pre ktorú boli špeciálne vyvinuté rady Avena, Kozia srvátka a upokojujúci Harmanček. Upokojujúca je taktiež kozmetická rada Cannabis, pre problematickú a akóznu pleť je špeciálne navrhnutá rada Antakne s tea tree olejom. Pozor dajte na peeling, ktorý sa odporúča ako prevencia, určite ho nepoužívajte pri rozsiahlom akné.

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*