Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Starostlivosť o pokožku okolo očí

Problémy s pleťou v oblasti očí trápia nie jednu z nás. Aj keď by sme si želali, aby to tak nebolo, pokožka v okolí očí je jednou z častí tela, ktorá môže vykazovať najskoršie príznaky predčasného starnutia, najmä bez náležitej starostlivosti. 
Ako sa teda správne starať o túto pokožku?

Starajte sa o pokožku v okolí očí zodpovedne

V čom sa líši pokožka v okolí očí od ostatnej pleti?

Prvým krokom k dosiahnutiu zdravej pokožky v oblasti očí je pochopenie, v čom je iná. Táto pokožka potrebuje špeciálnu starostlivosť, za ktorú sa vám odvďačí.
Rozdiel medzi pleťou a pokožkou okolo očí je ten, že pokožka okolo očného okolia je tenšia a jemnejšia. Je to najtenšia a najcitlivejšia časť na našej pleti. Táto pokožka nemá žiadnu tukovú bariéru a preto si vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

V akom veku sa mám viac začať venovať pokožke v okolí očí?

Vek sa nedá presne odhadnúť. Stav tejto pokožky v oblasti očí je (okrem iných faktorov) daný geneticky. Všeobecne sa však odporúča od 25 roku života zahrnúť starostlivosť o pokožku v okolí očí do našej dennej rutiny. Približne od tohto veku sa začína spomaľovať prirodzená tvorba kyseliny hyalurónovej v našom tele. Kyselina hyalurónová v našej pokožke udržuje vlhkosť, preto ju mnoho výrobcov do svojej kozmetiky dopĺňa. Udržuje nám mladistvý vzhľad pleti a okrem iného spomaľuje tvorbu vrások.

Tmavé kruhy pod očami

Častou príčinou tmavých kruhov pod očami je životný štýl. Fajčenie, nedostatok spánku, stres -  to všetko sa odrazí na našej pleti. Tmavá pokožka nám naznačuje, že je v nej málo kyslíka a krv ňou prúdi pomalšie. Na tmavú pokožku v okolí očí odporúčame na prekrvenie jemnú masáž bruškami prstov.

NÁŠ TIP

Z filmov určite poznáte snímku žien s uhorkami na očiach. Nejedná sa o filmový trik, uhorky sú pre našu pleť veľmi blahodárne. Obsahujú veľa hydratačných zložiek, ktoré očnému okoliu len prospejú. Druhým tipom je trik s čiernym čajom. čierny čaj nechajte vylúhovať, namočte doň vatové tampóny a dajte ich do chladničky. Studené tampóny znížia opuch očí a čierny čaj vďaka množstvu antioxidantov rozžiari vašu pokožku.

Vrásky a drobné linky okolo očí

Základom je správne odlíčenie pleti. Večerné odlíčenie by sa malo stať alfou omegou každej ženy, pretože v noci naša pleť potrebuje regenerovať a dýchať. 
Aby sme sa vyhli vráskam, mali by sme pleť okrem správneho odlíčenia aj hydratovať, aby bola svieža a rozžiarená. 
Na správnu starostlivosť o túto pokožku vám odporúčame odlíčovacie toniká alebo mlieka. Nezabudnite si vybrať konkrétnu radu podľa typu vašej pleti. Nie ste si istá, aký máte typ pleti? Nevadí. Všetko nájdete v článku Aký mám typ pleti?
Dôležitý je aj správny výber krému. Prírodný očný krém z rady Exclusive je určený pre ženy po štyridsiatke. Obsahuje kyselinu hyaluronovú - ktorá sa vekom v našej pokožke stráca, koenzým Q10, ktorý zabraňuje a spomaľuje starnutiu pokožky, mandľový a argánový olej – ktoré pôsobia protivráskovo a dlhodobo hydratujú.

NÁŠ TIP

Tvár, krk a dekolt hydratujte pleťovým olejčekom. Vlhkými rukami (alebo krémom) rozmasírujte olej do pleti. Snažte sa na tvári pohybovať v smere nahor, k ušiam. Týmito jemnými pohybmi sa nám pleť krásne napne a hydratuje.

Prírodná starostlivosť o pokožku okolo očí s Bione

Z našej bohatej ponuky si môžete vybrať pleťové krémy, oleje, séra či odličovacie mlieka a toniká, ktoré zabezpečenia dokonalú starostlivosť o jemnú pokožku v oblasti očí.

 
4,00
bez DPH3,33 €
4,00 €
3,60
bez DPH3,00 €
 
4,20
bez DPH3,50 €

Autorka článku: E.S., 2021.

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*