Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Starostlivosť o akóznu pleť

Akné je bežné počas puberty. Hormóny sú doslova hore nohami čo spôsobuje, že pokožka vytvára príliš veľa kožného mazu. Najviac mazu sa tvorí na čele, nose a brade, táto oblasť – zóna T – je miestom, kde je človek najviac náchylný na tvorbu pupienkov, čiernych bodiek či zápalov.

Umyte si tvár dvakrát denne (nie viac) teplou vodou a jemným čistiacim prostriedkom v 100% BIO kvalite z prírodných surovín. S pokožkou zaobchádzajte extra jemne. Príliš veľa umývania a drhnutia môže spôsobiť podráždenie pokožky. Nedotýkajte sa tváre prstami ani sa neopierajte o predmety, ktoré zhromažďujú kožný maz a zvyšky pokožky, ako je váš telefón. Ak nosíte okuliare alebo slnečné okuliare, uistite sa, že ich často čistíte, aby olej neupchal póry okolo očí a nosa.

NEVYTLÁČAJTE SI VYRÁŽKY

Je to veľmi lákavé, ale tu je dôvod, prečo by ste to nemali robiť: Praskajúce pupienky môžu zatlačiť infikovaný materiál ďalej do kože, čo vedie k väčšiemu opuchu a začervenaniu a dokonca k zjazveniu. Ak si všimnete, že pupienok prichádza pred veľkou udalosťou, ako je ples alebo iná dôležitá udalosť, dermatológ alebo správne produkty pre akóznu pleť (napríklad celá kozmetická rada Bione Antakne) vám ho často dokáže liečiť s menším rizikom zjazvenia alebo infekcie.

"Vaša pokožka veľmi často reaguje priaznivo, potom zrazu produkt prestane fungovať," hovorí odborník na pokožku pán Schlessinger. "Spôsob, ako sa s tým vysporiadať, je mať dva alebo tri produkty, ktoré sa vám páčia, a sú vhodné pre Váš typ pleti a striedať ich po týždňoch, mesiacoch. Jednoducho podľa potreby vašej pokožky."

Najlepšia starostlivosť o problematickú pleť s akné v puberte

Aj obyčajné neliečené akné, alebo akné na ktoré ste použili nesprávne prípravky sa môže stať veľkým problémom pre Vás a Vašu pokožku. Nečakajte, pomôžte svojej pleti alebo pleti svojich dospievajúcich detí špeciálnou kozmetickou radou ANTAKNE - len tak vyhráte nad akné.

https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/acne/features/top-teen-skin-problems-how-to-solve-them
https://kidshealth.org/en/teens/skin-tips.html
https://eminenceorganics.com/ca/blog/2019/09/30/face-masks-101-benefits-types-and-how-often-you-should-use-one
https://www.apothecopharmacy.com/blog/how-to-build-the-best-teenage-skin-care-routine/

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*