Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Prírodná kozmetika z mandlí

História používania mandľového oleja je známa už od starovekého Egypta. Mandľový olej bol v týchto časoch pridávaný dokonca aj do chleba, ktorý následne podávali faraónom. Olej z mandlí používali nielen na pokožku na jej hydratáciu, ale aj prostredníctvom potravín. Postupne sa pestovanie mandlí, stalo populárne aj v starovekom Grécku. Mandle sa začali konzumovať vo všetkých  dostupných formách. Používanie mandlí tak prekročilo veky a dnes tvorí sprestrenie našich kuchýň a kúpeľní pre skrášlovanie tela a pleti.

Účinný na vlasy, nechty a pokožku

Mandľový olej má všestranné využitie v kozmetickom priemysle. Olej zo sladkých mandlí, je obľúbená zložka organickej kozmetiky rôznych výrobcov. Z mandlí sa lisuje mandľový olej, ktorý je dôležitou zložkou na podporu hydratácie pokožky. Škrupina mandľovníka obsahuje mandle, ktoré sú veľmi chutné, predovšetkým po spracovaní. Sladký mandľový olej je extrahovaný z mandlí, plodov mandľového stromu, známeho pre svoje skvelé účinky na kardiovaskulárne zdravie. V skutočnosti má okrem kozmetických výhod aj mnohé terapeutické vlastnosti. Je tiež jedným z olejov, ktoré najlepšie znášajú všetky typy pleti. Mandľový olej je často súčasťou hydratačných pleťových krémov, šampónov, telových hydratačných mliek či emulzií alebo pleťových sér v oblasti tváre. Ma univerzálne využitie pre ženy, mužov aj deti bez vekového limitu.

Pôvod mandlí

Zmäkčujúce, zvlhčujúce a upokojujúce výhody oleja zo sladkých mandlí sú známe už od staroveku. Mandľovník pochádza zo Strednej Ázie, ide o strom s dlhou životnosťou. V skutočnosti sa dožíva viac ako 100 rokov. 

Pozitívne účinky mandľového oleja pre organizmus

Mandľový olej môže podporiť zdravie srdca, stabilizovať hladinu cukru v krvi, zabrániť poškodeniu voľnými radikálmi a pomôcť vám udržať si zdravú váhu. Okrem toho je olej vynikajúcim zvlhčovačom pre pokožku aj vlasy a môže dokonca pomôcť predchádzať striám a chrániť pokožku pred poškodením slnkom. Mandle obsahujú olej bohatý na vitamíny A (ktorý zlepšuje elasticitu pokožky), B, D a E (ktorý urýchľuje obnovu buniek), omega-6 a  omega-9 mastné kyseliny a mnoho minerálov. Posledne menované zohrávajú dôležitú úlohu v prevencii predčasného starnutia pokožky. Olej zo sladkých mandlí je tiež bohatý na zinok, železo a meď.

Kedy treba spozornieť?

Olej zo sladkých mandlí sa neodporúča ľuďom alergickým na orechy, aj keď sa používa zvonka. Olej zo sladkých mandlí by sa nemal zahrievať. Môže byť zmiešaný s inými rastlinnými olejmi a skladovaný mimo dosahu tepla. Upcháva mandľový olej pokožku? Mandľový olej má komedogénne hodnotenie dva (z piatich), čo znamená, že  je „väčšinou nekomedogénny a je nepravdepodobné, že by upchával póry“.

Pleťová a telová kozmetika Bione s madľovým olejom

Prírodná BIO kozmetika bez parabénov a silikónov s obsahom mandľového oleja na podporu hydratácie.

Mohlo by vás zaujímať

Ako na bielenie zubov bezpečne?

Bielenie zubov je populárnym riešením v boji proti zafarbeniu zubov spôsobenému pitím kávy, jedením určitých potravín, fajčením a prirodzeným procesom starnutia. 

Zbavte sa vrások retinolom

Retinol poslené roky priťahuje obrovskú pozornosť výrobcov kozmetiky a starostlivosti o pleť. Ženy okolo 30 veku života si začínajú všímať prvé náznaky vrások a najdostupnejšou ...

Účinný tip na bolesť kĺbov a svalov

Bolesť ako taká všeobecne znižuje kvalitu nášho života. Keď nás bolia kĺby, svaly či kosti, môže to mať viacero príčin. Medzi tie najzákladnejšie patrí napríklad zmena stravovacích návykov ...

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*