Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Prírodná kozmetika z mandlí

História používania mandľového oleja je známa už od starovekého Egypta. Mandľový olej bol v týchto časoch pridávaný dokonca aj do chleba, ktorý následne podávali faraónom. Olej z mandlí používali nielen na pokožku na jej hydratáciu, ale aj prostredníctvom potravín. Postupne sa pestovanie mandlí, stalo populárne aj v starovekom Grécku. Mandle sa začali konzumovať vo všetkých  dostupných formách. Používanie mandlí tak prekročilo veky a dnes tvorí sprestrenie našich kuchýň a kúpeľní pre skrášlovanie tela a pleti.

Účinný na vlasy, nechty a pokožku

Mandľový olej má všestranné využitie v kozmetickom priemysle. Olej zo sladkých mandlí, je obľúbená zložka organickej kozmetiky rôznych výrobcov. Z mandlí sa lisuje mandľový olej, ktorý je dôležitou zložkou na podporu hydratácie pokožky. Škrupina mandľovníka obsahuje mandle, ktoré sú veľmi chutné, predovšetkým po spracovaní. Sladký mandľový olej je extrahovaný z mandlí, plodov mandľového stromu, známeho pre svoje skvelé účinky na kardiovaskulárne zdravie. V skutočnosti má okrem kozmetických výhod aj mnohé terapeutické vlastnosti. Je tiež jedným z olejov, ktoré najlepšie znášajú všetky typy pleti. Mandľový olej je často súčasťou hydratačných pleťových krémov, šampónov, telových hydratačných mliek či emulzií alebo pleťových sér v oblasti tváre. Ma univerzálne využitie pre ženy, mužov aj deti bez vekového limitu.

Pôvod mandlí

Zmäkčujúce, zvlhčujúce a upokojujúce výhody oleja zo sladkých mandlí sú známe už od staroveku. Mandľovník pochádza zo Strednej Ázie, ide o strom s dlhou životnosťou. V skutočnosti sa dožíva viac ako 100 rokov. 

Pozitívne účinky mandľového oleja pre organizmus

Mandľový olej môže podporiť zdravie srdca, stabilizovať hladinu cukru v krvi, zabrániť poškodeniu voľnými radikálmi a pomôcť vám udržať si zdravú váhu. Okrem toho je olej vynikajúcim zvlhčovačom pre pokožku aj vlasy a môže dokonca pomôcť predchádzať striám a chrániť pokožku pred poškodením slnkom. Mandle obsahujú olej bohatý na vitamíny A (ktorý zlepšuje elasticitu pokožky), B, D a E (ktorý urýchľuje obnovu buniek), omega-6 a  omega-9 mastné kyseliny a mnoho minerálov. Posledne menované zohrávajú dôležitú úlohu v prevencii predčasného starnutia pokožky. Olej zo sladkých mandlí je tiež bohatý na zinok, železo a meď.

Kedy treba spozornieť?

Olej zo sladkých mandlí sa neodporúča ľuďom alergickým na orechy, aj keď sa používa zvonka. Olej zo sladkých mandlí by sa nemal zahrievať. Môže byť zmiešaný s inými rastlinnými olejmi a skladovaný mimo dosahu tepla. Upcháva mandľový olej pokožku? Mandľový olej má komedogénne hodnotenie dva (z piatich), čo znamená, že  je „väčšinou nekomedogénny a je nepravdepodobné, že by upchával póry“.

Pleťová a telová kozmetika Bione s madľovým olejom

Prírodná BIO kozmetika bez parabénov a silikónov s obsahom mandľového oleja na podporu hydratácie.

ODOBERAJTE AJ VY NÁŠ NEWSLETTER

Prihláste sa do nášho newsletteru a dozviete sa 
o aktuálnych zľavách a novinkách medzi prvými.

Ušetrite na poštovnom. 
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*

Ušetrite na poštovnom.
Poštovné a balné ZDARMA pri objednaní nad 40 €*